رد کردن لینک ها

تروتازه،بهترین است!
تروتازه میل کنید،سلامت بمانید.

سالاد را با طعم سلامتی میل کنید

سلامتی هر شخص در گرو غذایی است که میل می‌کتد.

بهترین و سالم‌ترین غذا می‌تواند سالاد باشد اگر این مطلب را بخوانید و به آن عمل کنید.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با اشتباهات مهلک در هنگام تولید سالاد آشنا کنیم تا بتوانید بهترین غذا را میل کنید.

 

سالاد چرب هرگز

سبزیجات برگ دار، پروتئین کم چربی و سبزیجات سرشار از فیبر همگی از ترکیبات اصلی یک سالاد سالم و خوشمزه هستند. اما اگر می خواهید سلامت سالادی که می خورید زیر سؤال نرود، این چیزها را در سالادتان نریزید:

سس های پرچرب سالاد شما را ناسالم میکنند

هر چیزی که برچسب پُرچرب خورده است، مقدار زیادی مایونز بسیار پُرچرب در آن وجود دارد. ممکن است این سس حاوی خامه ترش، پنیر و سایر عناصر پرچرب باشد. به جای این سس ها می توانید از سرکه بالزامیک، لیموترش، روغن زیتون و یا ماست به عنوان چاشنی سالادتان استفاده کنید.

سس های بدون چربی را در سالاد نریزید

وقتی تولیدکننده های مواد غذایی چربی را حذف می کنند، محصول را با نمک و قند اشباع می کنند تا جایگزین چربی شده و طعم دار شود. در نتیجه، سس های بدون چربی نیز معمولاً حاوی مقدار بسیار زیادی نمک و قند هستند و حتی ممکن است مواد شیمیایی داشته باشند که شما تمایلی به خوردنشان نداشته باشید.
میوه های خشک شده
اگر عاشق طعم های شیرین هستید، ممکن است بخواهید میوه های خشک شده را به سالادتان اضافه کنید. اما باید بدانید که میوه های خشک شده دارای قند فراوانی هستند و به اندازه ی میوه ی تازه ارزش غذایی ندارند. اگر می خواهید یک چیز شیرین در سالادتان باشد، از میوه ی تازه استفاده کنید.

تاپینگ های تُرد و شور داخل سالاد ممنوع

انواع گوشت های فرآوری شده پُر از چربی و قند و نمک هستند که باید استفاده از آن ها در سالاد را فراموش کنید. به جای این نوع پروتئین ها بهتر است از جوجه گریل شده یا میگو استفاده کنید
 کروتن (نان خشک های مکعبی شکل)، ترتیلا، چیپس سیب زمینی و … شاید بافت تُرد و دوست داشتنی به سالادتان بدهند اما کالری شان صفر است.
به جای این مواد غذایی بی فایده می توانید از کاهوی تُرد و تازه و یا خیار استفاده کنید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه